Parafia Dźwierzchno

Konto Parafii w Dźwierzchnie: Millennium 31 1160 2202 0000 0002 5945 7204

 

Ogłoszenia Parafialne – Dźwierzchno

6. Tydzień Wielkanocny

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
2. Dzisiaj msze św. Lisewo o 8.30, Dźwierzchno o 10.00, Lisewo o 11.30, 12.45.
3. Próba dla dzieci z Dźwierzchna w środę w Dźwierzchnie o godz. 19.00
4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Msza św. Z intencjami kumulowanymi w Lisewie o godz. 18.00 a następnie różaniec fatimski i z nabożeństwem majowym
5. Także w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.
6. Do końca komunii wielkanocnej pozostało jeszcze 22 dni. Przypominam o obowiązku przyjęcia w tym okresie komunii wielkanocnej. W czasie pandemii potwierdzony fakt przyjęcia komunii wielkanocnej będzie decydujący przy wydawaniu zaświadczeń osobom proszącym o potwierdzenie, że mogą być rodzicami chrzestnymi.
7. Nabożeństwa majowe w dni powszednie pomiędzy mszami wieczornymi, w czwartek i sobotę po mszach wieczornych a w niedzielę w Dźwierzchnie po mszy o 10.00, w Lisewie po Mszy o 11.30. We wtorek nie będzie nabożeństwa.
8. Od 1 maja można już rezerwować intencje na 2022 r. Jeśli intencję od razu opłacamy podajemy treść intencji, jeśli jest to rezerwacja podajemy numer telefonu i kto rezerwuje. Zarezerwowane intencje należy opłacić min. 2 tygodnie przed terminem. Intencje rezerwujemy poprzez wysłanie SMSa, e-maila, w kościele w zakrystii (w dni powszednie po ostatniej mszy a w sobotę i niedzielę przynosimy kartki z proponowanymi terminami intencji oraz zapisanym numerem telefonu i podaniem kto rezerwuje).
9. Proszę by sumiennie przestrzegać sortowania śmieci na cmentarzu. Szczególnie zwracajmy uwagę by do kompostownika był wrzucany tylko materiał biodegradowalny. W Lisewie wiązanek po pogrzebach nie wrzucamy do kompostownika ale do specjalnie wydzielonego miejsca wewnątrz śmietnika.
10. Dzisiaj w Dźwierzchnie składka budowlana na termowentylację kościoła a za tydzień w Lisewie na położenie kostki wokół kościoła.
11. Bóg zapłać za ofiary.

Zapowiedzi przedślubne

Zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Trojak Arkadiusz Wojciech, stanu wolnego, zamieszkały w Parafii w Dźwierzchnie oraz Kapturska Agnieszka Małgorzata, stanu wolnego, zamieszkała w Parafii w Witowie. Zapowiedź druga.
Kto wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach do zawarcia sakramentu małżeństwa obowiązany jest w sumieniu zgłosić to właściwemu rządcy parafii.