Parafia Dźwierzchno

Konto Parafii w Dźwierzchnie: Millennium 31 1160 2202 0000 0002 5945 7204

Ogłoszenia Parafialne – Dźwierzchno

30. Tydzień Zwykły

  1. Ostatnia niedziela października w kalendarzu liturgicznym obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Panem Bogiem i braćmi. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.
  2. Dzisiaj różaniec po mszy o godz. 10.00, w poniedziałek pomiędzy mszami wieczornymi, w środę dla dzieci po Mszy o godz. 17.30, w sobotę po Mszy wieczornej.
  3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym roku z powodu pandemii Msze będą tylko w kościele w sobotę o 15.00 (za Ks. Bpa Bogdana Wojtusia) i 16.30 a w niedzielę o 10.00. Ofiary będziemy zbierali na utrzymanie cmentarza. Procesja za zmarłych w odbędzie się po mszy w kościele. Nie będzie procesji na cmentarzu. Ks. Prymas apeluje by 1 listopada zrezygnować z wizyt na cmentarzu i rozciągnąć je na cały miesiąc. Odpust za zmarłych można uzyskać przez cały miesiąc listopad.
  4. Na stoliku są wyłożone kartki na wymienianki. Jednorazowe będziemy odmawiali w oktawie Wszystkich Świętych a roczne od I niedzieli adwentu. Ofiary w całości przeznaczę na termo-wentylację kościoła.
  5. Mamy już nowy kalendarz na intencje.
  6. Nadal jesteśmy m epidemicznej czerwonej strefie. Oznacza to, że w Lisewie w kościele może przebywać 60 osób a w Dźwierzchnie 26 osób. W czasie Mszy przed kościołem, na cmentarzu w czasie pogrzebu może być zgromadzenie do 5 osób. Jeśli jest więcej osób to powinny się rozejść pojedynczo wokół kościoła i podobnie na cmentarzu. Wszystkich obowiązuje zakładanie maseczki na nos i usta.
  7. Na cmentarzu na grobach, które nie mają przedłużonego pokładnego pojawiły się informacje przypominające o konieczności wykonania takich opłat. Proszę te rodziny, które nie mają takich opłat jeszcze uiszczonych by to jak najszybciej uczyniły. Takich nieopłaconych grobów jest na naszym cmentarzu około 70. Zanim zapłacimy za pokładne proszę zawsze się ze mną wcześniej kontaktować telefonicznie lub e-mailowo.
  8. Bóg zapłać za ofiary.