Ogłoszenia Parafialne

DSC_3407_e_kopia

Ogłoszenia Parafialne

5. Tydzień Zwykły

 

  1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
  2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam na mszę św. o godz. 18.00, w czasie której będziemy się modlić za chorych i tych, którzy się nimi opiekują. Sakrament namaszczenia chorych w trakcie mszy będzie udzielny w czasie parafialnego dnia skupienia, 20 lipca.
  3. W środę dzień fatimski. Msza św. z intencjami kumulowanymi o godz. 18.00 a następnie różaniec fatimski.
  4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach. W czasie wieczornej mszy św. będziemy się modlić dla młodych o dobrego męża i dobrą żonę zapraszam na godz. 18.00.
  5. Na prośbę parafian chciałbym zwrócić uwagę na parkowanie na naszym przykościelnym parkingu. Bardzo często się zdarza, że część osób przyjeżdżających na Mszę św. tak parkuje, że całkowicie blokuje wjazd na parking. W gazetce na drugiej stronie został naszkicowany rzut parkingu z zaznaczeniem jak należy parkować by jak najlepiej go wykorzystać. Warto dodać, że w wyniku zablokowania wjazdu pozostałe osoby muszą parkować wzdłuż drogi co jest bardzo niebezpieczne, ponieważ przez uczestników ruchu drogowego notorycznie jest przekraczana dopuszczalna prędkość na zakręcie przy plebanii.
  6. Od 8 marca 2019 w Złotnikach Kujawskich rozpoczyna się cykl katechez przygotowujących do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Spotkania będą się odbywały przez 6 tygodni w piątki o godz. 19.00 w salce parafialnej (wejście przez kościół).
  7. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek Matka Boża z Lourdes a w czwartek św. Cyryl (827-869), mnich, i św. Metody (815-885), biskup, patroni Europy, misjonarze Księstwa Wielkomorawskim i Rusi Kijowskiej.
  8. Za tydzień składka budowlana na remont salki parafialnej.
  9. Bóg zapłać za ofiary, szczególnie za Deklarację na 2019 r. od jednej Rodziny z Lisewa Kościelnego.