Ogłoszenia Parafialne – Lisewo Kościelne

DSC_3407_e_kopia

Ogłoszenia Parafialne – Lisewo Kościelne

16. Tydzień Zwykły

1. We wtorek dzień Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Lisewie Kościelnym. Rozpoczynamy Mszą świętą o godz. 9.00 po mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i I część adoracji o 11.00 msza św. z udzieleniem sakramnetu namszczenia chorych i 2 część adoracji. Zakończenie o 18.00 i następnie Msza wieczorna. Grafik adoracji jest podany w gazetce Magdalena i w gablocie parafialnej.
2. W czwartek w Lisewie Kościelnym odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Msze św. o godz. 9.00 i o 11.00 (suma odpustowa) Mszy świętej będzie przewodniczył Ks. Kanonik Tadeusz Kościelny, który w tym roku przeżywa swój diamentowy jubileusz kapłaństwa a homilię wygłosi ks. Dr Marek Kowalczyk, proboszcz parafii w Orłowie.
3. Za tydzień w niedzielę będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane przy okazji błogosławieństwa pojazdów przeznaczymy na remonty w obu kościołach.
4. Na stoliku są wyłożone kartki z formularzami zgłaszającymi młodzież do Sakramentu Bierzmowania. Proszę by zainteresowani zabrali te kartki, wypełnili je i oddali w zakrystii najpóźniej do ostatniej niedzieli wakacji do 29 sierpnia. Z racji pandemii i planowanego nawiedzenia Matki Bożej w jasnogórskim obrazie to przygotwanie mieliśmy zawieszone. Do przyjęcia bierzmowania może zgłaszać się młodzież, która w nowym roku szkolnym bedzie w klasie 8. i starsi, którzy nie mają jeszcze tego sakramentu. Przygotowanie do Bierzmowania będzie trwało dwa lata i rozpoczniemy je we wrześniu.
5. Przypominam, że w czerwcu minął czas wpłacania opłat na wywóz śmieci z cmentarza. Kto tego jeszcze nie uczynił proszę by wyrównał zaległości.
6. W tym tygodniu patronują nam w czwartek św. Maria Magdalena, patronka parafii w Lisewie Kościelnym; w piątek św. Brygida zakonnica, patronka Europy; w sobotę św. Kinga dziewica.
6. Dzisiaj w Lisewie Kościelnym składka budowlana na położenie kostki wokół kościoła.
7. Bóg zapłać za ofiary a szczególnie za składkę budowlaną w Dźwierzchnie.
8. Zmarły pochodzące z naszej Parafii śp. Tekla Popielewska i Krystyna Polak. Pogrzeby odbyły się w sobotę. Zmarłe polećmy Bożemu miłosierdziu.

Rezerwacje intencji (stan 16.07 br.)
Niedziela, 1 sierpnia, godz. 11.30 + Józefa Uszczewskiego i zm. z Rodz.

Intencje proszę opłacać minimum 2 tygodnie przed terminem mszy a intencje na mszach kumulowanych najpóźniej przed zamówioną mszą.