Ogłoszenia Parafialne

DSC_3407_e_kopia

Ogłoszenia Parafialne

Wielki Tydzień

  1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
  2. W Wielki Poniedziałek, 15 kwietnia od godz. 8.30 będę owiedzał chorych.
  3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii I kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Komunia św. w tym dniu będzie rozdawana wszystkim pod dwiema postaciami. Na zakończenie liturgii pobłogosławimy specjalne wielkanocne chlebki, które przy wyjściu z kościoła będzie rozprowadzał Parafialny Zespół Caritas. Ofiary przy tej okazji składane przekażemy na cele charytatywne w parafii.
  4. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Od 10.00 do wieczornej Liturgii adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Liturgia Męki Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00, wcześniej droga krzyżowa o godz. 10.00. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. W Liturgię Męki Pańskiej ofiary zbierane przy okazji adoracji Krzyża są przekazywane na Sanktuarium Grobu Pańskiego w Jerozolimie
  5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, uczestnicząc w obrzędzie błogosławienia potraw na stół wielkanocny. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od spożywania pokarmów mięsnych. W Wielką Sobotę adoracja Grobu Pańskiego od 10.00 do godz. 21.00. Pokarmy będę święcił od godz. 10.00 do 14.00 o pełnych godzinach oraz o 16.00 i 17.00. W Będzitówku o 14.30, Będzitowie o 15.00. Jeżeli jest życzenie bym przybył święcić pokarmy w domach to proszę o zgłoszenia do zakrystii. W czasie poświęcenia pokarmów ofiary, które będą zbierane przeznaczymy na cele charytatywne w naszej parafii.
  6. Wieczorem w sobotę o godz. 21.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Celebrację rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. Na tę liturgię przynosimy świece, które proszę by były zabezpieczone od wosku.
  7. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania o godz. 6.00 uroczystą procesją rezurekcyjną, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. Po procesji celebrować będziemy uroczystą Eucharystię. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego msze św. o godz. 6.00, 10.00 i 12.00.
  8. Zbiórka służby liturgicznej w Wielką Środę po wieczornej Mszy Św.
  9. Dzisiaj składka budowlana na naprawę sygnaturki kościoła.
  10. Bóg zapłać za ofiary a szczególnie za Deklarację na 2019 r. od Rodziny Kmuk